Cephe Giydirme Sistemleri

Spider Cephe Sistemleri

Cam, paslanmaz çelik veya epoksi boyalı demir taşıyıcı konstrüksiyon üzerine paslanmaz 4'lü, 3'lü, 2'li, 1'li çelik bağlantı elemanları (spider) ve paslanmaz rotiller ile monte ediliyor. Tutamaklar camın üzerine gelen stresi alıp çelik konstrüksiyona iletebilmek için hareket edebilen başlıklı olarak imal ediliyor. Camın büyüklüğüne göre, statik hesap sonucu belirlenen kalınlıkta lamine, rodajlı, temperli cam kullanılıyor. Spider Cephe sistemlerinde camlar arasında kalan fuga boşlukları toz tutmayan silikon ile tekniğine uygun olarak dolduruluyor.

   

Silikon Cephe Sistemleri

Silikon Cephe, dış yüzeye kaplanacak camları küçük bir çizgi ile bir bütün olarak göstermeyi sağlayan yani kesintisiz bir cam cephe görüntüsü elde etmeye yarayan sistemdir. Bu birleştirme işlemi çift EPDM fitil veya özel silikon ile sağlandığından hem dayanıklı hem de yalıtım açısından oldukça işlevseldir. Ayrıca bu sistemde pencere yapılmak istendiğinde ise yine estetik bütünlüğü bozmaya durumu ortaya çıkmamaktadır. İsteğe bağlı olarak gizli şekilde camlardan birisi pencere işlevinde yapılabilmektedir. Daha çok gökdelen, iş merkezleri, holdingler vb. kurumlar tarafından tercih edilen bu yöntemle hem yalıtım hem de estetikliği birleştireceksiniz.  Silikon Cephe işleminden önce, yalıtım yapılacak bölgenin, yerleşke olarak, iklimsel şartlarına bakmak zorunluluktur.

   

Yarı Silikon Cephe Sistemleri

Yarı Silikon cephe sistemi istenirse yarı kapaklı yarı silikon cephe formuna getirilebilir. Dışta kullanılan yatay veya düşey eksendeki kapak profilleri isteğe göre iptal edilip, bu profillerin yerine, fuga boşluklarına silikon dolgusu yapılır. Böylece dışarıdan bakıldığında cephe yüzeyinde düşeyde veya yatayda istenilen yarı silikon yarı kapaklı form elde edilebilir.  Sistemde dışarıdan bakıldığında belli olmayan kanatlar da kullanılabilir. Sistem ilave elemanlar ile ısı yalıtımlı hale dönüştürülebilir.

Kapaklı Cephe Sistemleri

Işık geçirmesi gereken ve pencere işlevi yüklenen kısımlar sadece camdan oluşur. Dış duvar işlevini yerine getirecek olan opak kısımlar ise cam, metal, doğal ve yapay taş vb. dış kaplama yüzeyini oluşturacak malzemeler, değişik yalıtım katmanları ve iç yüzey kaplama malzemesinden meydana gelir. Yapıların dış cepheleri, mimari değişim süreci içinde insan gelişimi ve teknolojik yeniliklerden en çok etkilenen öğelerden biridir ve yapının vizyonunu sergilemede her zaman en önde yer alıyor, adeta yapıların kişilikleri ve kimliklerini yansıtıyor. Bu nedenle, uygulanacak her detayın hassasiyetle ve ustalıkla işlenmesi gerekiyor. Giydirme cepheler, kullanılan panellerin ağırlığına bakılarak olarak 2 farklı şekilde sınıflandırılabilir. * Ağırlığı 100 kg/m2'den büyük olan panellerden oluşan sisteme "Ağır Asma Giydirme Cephe", * Ağırlığı 100 kg/m2'den küçük panellerden oluşan sisteme ise "Hafif Asma Giydirme Cephe" 

   

Kompozit Cephe Sistemleri

Alüminyum kompozit paneller hayal gücünün sınırsız olduğu günümüz mimarisinde geniş kullanım alanlari bulmaktadır.Yapılarınıza ayrıcalıklı bir görünüm vererek emsallerinin yanında farklı bir estetik kazandırmak-tadır. İleri teknoloji ile üretilmiştir. Her türlü bina ve konstrüksiyonda yeni bir görünüm ve modern çizgiler üretilmesine yardımcı olur. Binaların iç ve dış yüzeylerinde rahatlıkla kullanılabilen alüminyum kompozit paneller tercih edilen bir yapı malzemesi haline gelmiştir. Binaların kaplanmasında taş veya beton gibi malzemeler yerine Alüminyum Kompozit Panelleri'nin kullanılması binalara sıcak ve modern görünümler kazandırıyor. Bu sayede yepyeni ve temiz bir cepheye sahip olan binalar hem prestij kazanıyor, hem de bu binaların değerleri artıyor. Eski binalar da Alüminyum Kompozit Paneler ile kaplanarak yeni ve modern bir görünüme sahip oluyor. Alüminyum Kompozit Paneller ileri teknoloji ile üretilmiş olup, modern mimaride rahatlıkla kullanılan ve sıklıkla tercih edilen bir yapı elemanıdır. Her türlü bina ve konstrüksiyonda yeni bir görünüm ve modern çizgiler üretilmesine yardımcı olur. Binaların iç ve dış yüzeylerinde kullanılabilirliği alüminyum kompozit panelleri tercih edilen bir yapı malzemesi haline getirmiştir. Çalışma ısısı -50 Oc / +80 Oc / 100 derecelik ısı farkında genleşme 2,3 mm/m'dir Alüminyum Kompozit Panel, her iki yüzeyi çeşitli kalınlıklarda (0,50 mm, 0,30 mm, 0,21 mm) alüminyum arası non-toxic (çevre dostu) polietilenden oluşan, dış yüzeyi değişik renkler ile kaplanabilen, taşıma, depolama ve uygulama aşamasında renkli yüzeyin zarar görmemesi için plastik film kaplı olan ve modern mimari yapılarda sıkça tercih edilen bir kaplama malzemesidir. Alüminyum Kompozit Paneller * Son derece dayanıklı ve uzun ömürlü, * Diğer cephe kaplama malzemelerine oranla daha hafif, * Düzgün yüzeyli, darbelere ve kırılmaya karşı dayanıklı, * İşlenmesi kolay, * Bakım ve temizliği kolay, * Geniş renk seçeneğine sahip, * Titreşim emme özelliğine sahip ve korozyona karşı dayanıklı. Alüminyum Kompozit Panelleri'nin uygulamalarında renk kartelasında yer alan temel renkler standart olarak mevcut. Bunların yanı sıra belli bir miktarın üzerinde tüm RAL renklerinde, özel renk ve ölçülerde imal edilmesi mümkün. Granit ve ahşap deseni gibi özel seçenekler de bulunuyor.

   Lebron 12 kate spade diaper bag kate spade outlet concord 11s sport blue 6s Sport blue 14s louis vuitton outlet Lebron 12 retro jordans louis vuitton outlet legend blue 11s kate spade outlet jordan 6 sport blue sport blue 6s jordan 14 sport blue lebron 12 cheap jordans louis vuitton outlet kate spade outlet jordan 6 sport blue